Przejdź do głównej zawartości

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Źródło: internet 
Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami , 
jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka ,  do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią " 
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!!
Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, również chcą się czuć docenieni ,podziwiani przez płeć piękną .Istnieje takie przekonanie ,że my jesteśmy aseksualni , naprawdę nie słyszałam większej bzdury .
Jesteśmy ludźmi i tak, jak wszyscy mamy te same potrzeby, pragnienia, cele...
Pragniemy zakładać rodziny , szukamy miłości ,albo tylko przyjemności , to  nasz wybór , jak chcemy żyć i mamy do tego prawo , jak każdy inny.
Przytoczę definicję aseksualności ,żeby wyjaśnić wszystkim ,że to schorzenie nie ma nic wspólnego z wózkiem .

Źródło: Wikipedia wolna encyklopedia

Aseksualizm, inaczej aseksualność − trwałe nieodczuwanie pociągu seksualnego wobec innych osób. Od niedawna uznawany w części środowisk naukowych za jedną z orientacji seksualnych lub za brak orientacji seksualnej. Szacuje się, że 1% społeczeństwa jest aseksualna

Aseksualizm nie jest tym samym, co abstynencja seksualna, która jest powstrzymaniem się od aktywności seksualnej pomimo odczuwania pociągu seksualnego. Niektórzy aseksualiści są aktywni seksualnie pomimo nieodczuwania pociągu seksualnego, np. by zaspokoić potrzeby partnera.

Aseksualizm nie jest też tożsamy z hipolibidemią (brakiem lub utratą potrzeb seksualnych). Część aseksualistów posiada libido, lecz nie jest ono zwrócone w stronę innych osób.

Także aseksualizm, to inne schorzenie, które może dopaść każdego z nas . I niepełnosprawność nie ma nic do rzeczy , dlatego mam nadzieje ,że postrzeganie społeczeństwa ulegnie zmianie , wszyscy będą w nas widzieć przede wszystkim , ludzi , nie wózki , kule , laski itd. Człowiek, zawsze zostanie człowiekiem , nie istotne powinno być z jakiej pomocy musi skorzystać ,aby móc funkcjonować normalnie . Każdy chce cieszyć się życiem i korzystać z niego , czuć się jak pełnoprawny członek społeczeństwa , który korzysta z tego co oferuje mu życie.
Polska ma problem z mówieniem o życiu seksualnym osób zdrowych ,a seksualność tej tzn. „ trzeciej płci „ to już temat tabu . Chociaż, zaczyna się coraz więcej o tym mówić , to jednak nadal istnieje niekoprodukowanie, ja nadal dostaje wiadomości w stylu „ czy ty możesz się kochać  ?” „ czy możesz mieć dzieci?” i wiele innych , zawsze odpowiadam – że nic mi nie wiadomo , żebym nie mogła :D
Stereotypy nadal krążą i jeszcze długo, będzie nas się przez nie postrzegać, to bardzo krzywdzące dla wielu osób , musimy walić pieścami  w siół- wręcz krzyczeć ,i na okrągło udowadniać innym ,że coś znaczy , nie jesteśmy bez kształtu i wyrazu . 

Mam nadzieję , że za kilka lat nie będzie, to już nic nadzwyczajnego . Wszystko idzie małymi kroczkami do przodu .

Komentarze

Visghar pisze…
Znów mądrze ;) Niestety, zmiany w społeczeństwie następują bardzo powoli, i ludzie wciąż boją się czegokolwiek co jest choć trochę inne od ich "standardów". A przecież osoba na wózki nie różni się niczym od kogoś chodzącego - może być piękna, seksowna, w szczęśliwym związku. Przecież do łóżka nie zabiera się wózka ;)

PS. A co do Twojej osoby to nie wierzę że nie jesteś adorowana :) Przecież wyglądasz fantastycznie! :)
Dokładnie, z wózkiem nie idze się do łóżka :-D, ale minie jeszcze sporo czasu nim społeczeństwo, to zrozumie :-) Dziękuję :-)
Anonimowy pisze…
Chyba nie zrozumiałaś definicji aseksualizmu. To nie jest schorzenie i nie jest w żaden sposób związany z niepełnosprawnością. Aseksualni to ci, którzy - nawet mimo pełnego zdrowia fizycznego i psychicznego - nie czują pociągu seksualnego do nikogo i niczego. Po prostu tacy są.
Witaj.
To nie chodzi o to , czy znam i rozumiem definicje aseksualizmu. zupełnie nie o tym był mój wpis. Bardziej, chciałam przedstawić to , że osoby niepełnosprawne są postrzegane jako ludzie aseksualni - czyli tacy którzy, nie odczuwają popędu seksualnego, w żaden sposób. Dobrze wiem , że ta choroba nie jest związana z niepełnosprawnością. - Tylko, tak widzi nas większość społeczeństwa , a to znowu stereotypy , czasami osoby niepełnosprawne, są jeszcze bardziej seksualne niż zdrowi .
Dziękuję za Twój komentarz.
Pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Kim jest "Kaleka"?

„Świat kaleki” – Bywa niekiedy odmienny od rzeczywistości , jest w nim ciemno , czuć wszechobecny smutek .Nie chcesz tak żyć, nikt nie chce . „Kaleką” może być każdy z nas , wcale nie mam teraz namyśli osób niepełnosprawnych , nigdy nie użyłabym tego słowa , w tym  kontekście,   bo ono nas obraża. Prywatne archiwum „Kaleka”- według mnie to osoba, która nie potrafi się cieszyć z tego , co ma , z niczego nie jest zadowolona . We wszystkim potrzebuje aprobaty i pomocy innych osób , niestara się niczego osiągnąć,  bo dawno temu usłyszała , że się nienadane do niczego . Jak to , typowa osoba o tych  słonościach    uwierzyła bez problemu  w te słowa , zamknęła się na cały świat . Ma nieustanne pretensje do wszystkich, ale nigdy  nie do siebie.  Uważa , że jest zwolniona z normalnego życia , sama sobie zabrała do niego prawo , kiedy pogodziła się z tym ,że inni nazywają ją „Kaleką”. Ona, jak  to ona, nigdy nie była wystarczająco silna by wyrażać swoje zdanie. Lubiła podporządkowywać

Majówka :)

                                                                 Witajcie kochani 😊 Jak Wam minęła majówka ?- u mnie dosyć sporo się działo ,wczoraj grill z gradem :D na szczęście ja nie zmokłam :P     w dni poprzednie zakupy , kawa z babcią     Michała – naprawdę super z niej kobieta. Następnie pyszny obiad   z moim skarbem. Pogoda nam dopisała, było bardzo słonecznie i ciepło.  Poznałam   koleżanki z pracy mojego chłopaka.       Poraz kolejny odwiedziłam Chorzów- coraz bardziej podoba mi się to miasto .Przejechałam się znów tramwajami, które uwielbiam .   To wszystko w poniedziałek , był to, bardzo intensywny dzień . Niedziela też "pracowita "  wypad na rynek w Jaworznie, lody, zimne piwko i słońce :D Udane dni za nami i jeszcze więcej  takich przed nami  😊                                                               Naładowałam się pozytywną energią, znowu mam siłę do walki z tym co przyniesie los. Mogę odhaczyć kolejne punkty na swojej liście rzeczy,