Przejdź do głównej zawartości

Wiosna,wiosna, wiosna!!!

                                                       

Prywatne archiwum
Malutkimi kroczkami zbliża się wiosna, będzie można niedługo z szafy wyciągnąć sukienki, spódniczki, itp. Naprawdę, nie lubię zimy, ponieważ trzeba się grubo ubierać, nosić czapki, szaliki , i tego typu rzeczy.  
Osobiście wole ciepełko nienawidzę marznąć, ale ubieranie się na cebulkę wcale mnie nie cieszy. Śnieg, to kolejny niesprzyjający aspekt tej pory roku. Ślicznie wyglądają ośnieżone drzewa, łąki , problem zaczyna się wtedy , gdy muszę wyjść na zewnątrz .Pokonywanie drogi ośnieżonej wózkiem to, wyzwanie nie tylko dla mnie, ale i dla innych moich towarzyszy. W tym czasie wole siedzieć w domu, wychodzę tylko, kiedy naprawdę muszę.  Bardzo się cieszę, kiedy wstaje rano i widzę słońce wdzierające się przez okno do mojego pokoju. Dlatego ,perspektywa nadchodzącej wiosny, wprawa mnie w dobry nastrój. Kiedy czuje nieśmiały dotyk promieni słońca na twarzy, uśmiecham się do swojego odbicia w lustrze . Czekam na śpiew ptaków o poranku ,ten piękny zapach kwitnących kwiatów , i lekki podmuch ciepłego  wiatru .

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seksualni- NIE aseksualni !!!

Wiele powstało artykułów na ten temat. Takich jak: "Trzecia płeć  na wózku Zapraszam do przeczytania, polecam :)"-To znaczy tylko jedno , że nadal mamy  problem z postrzeganiem osób z niepełnosprawnościami ,  jako ludzi w pełni seksualnych . Co dla mnie jest dziwne, ponieważ człowiek od dziecka , aż do końca swoich dni jest seksualny  .Choroba ,czy inna niepełnosprawność nie odbiera nam tego   Są niepełnosprawni mężczyźni , i niepełnosprawne kobiety, a nie tylko jednopłciowi  niepełnosprawni, dlatego uważam, że powinno się coś zmienić w tej sprawie. Np. toalety dla niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn osobno. Nie jesteśmy jedną " niepełnosprawną płcią "
Nie można nas wszystkich wsadzić do jednego worka, przysługują nam te same prawa i obowiązki , co „zdrowym ludziom „CHCEMY ŻEBY NAS ZAUWAŻONO I TRAKTOWANO NORMALNIE!! Każda kobieta na wózku, chce czuć się piękna ,atrakcyjna i adorowana przez mężczyzn( ja bardzo to lubię :)) mężczyźni poruszający się przy pomocy wózka, …

Majówka :)

Witajcie kochani 😊

Jak Wam minęła majówka ?- u mnie dosyć sporo się działo ,wczoraj grill z gradem :D na szczęście ja nie zmokłam :P  w dni poprzednie zakupy , kawa z babcią Michała – naprawdę super z niej kobieta. Następnie pyszny obiad z moim skarbem. Pogoda nam dopisała, było bardzo słonecznie i ciepło.  Poznałam   koleżanki z pracy mojego chłopaka.    Poraz kolejny odwiedziłam Chorzów- coraz bardziej podoba mi się to miasto .Przejechałam się znów tramwajami, które uwielbiam . To wszystko w poniedziałek , był to, bardzo intensywny dzień . Niedziela też "pracowita "  wypad na rynek w Jaworznie, lody, zimne piwko i słońce :D Udane dni za nami i jeszcze więcej  takich przed nami 😊 Naładowałam się pozytywną energią, znowu mam siłę do walki z tym co przyniesie los.Mogę odhaczyć kolejne punkty na swojej liście rzeczy, które muszęM jeszcze zrobić w tym roku. Następne już czekają na realizację.

Kim jest "Kaleka"?

„Świat kaleki” – Bywa niekiedy odmienny od rzeczywistości , jest w nim ciemno , czuć wszechobecny smutek .Nie chcesz tak żyć, nikt nie chce . „Kaleką” może być każdy z nas , wcale nie mam teraz namyśli osób niepełnosprawnych , nigdy nie użyłabym tego słowa , w tym kontekście,  bo ono nas obraża. „Kaleka”- według mnie to osoba, która nie potrafi się cieszyć z tego , co ma , z niczego nie jest zadowolona . We wszystkim potrzebuje aprobaty i pomocy innych osób , niestara się niczego osiągnąć,  bo dawno temu usłyszała , że się nienadane do niczego . Jak to , typowa osoba o tych słonościach   uwierzyła bez problemu  w te słowa , zamknęła się na cały świat . Ma nieustanne pretensje do wszystkich, ale nigdy  nie do siebie.  Uważa , że jest zwolniona z normalnego życia , sama sobie zabrała do niego prawo , kiedy pogodziła się z tym ,że inni nazywają ją „Kaleką”.
Ona, jak  to ona, nigdy nie była wystarczająco silna by wyrażać swoje zdanie. Lubiła podporządkowywać się innym, i oddawać im prawo do …